DOKUMA ETİKET

Daha çok hazır giyim etiketleri olarak bilinir. Kıyafetin farklı yerlerine dikilebilir. Bu etiketler genellikle markanın ismini ve logosunu belirtir.

Ayrıca kıyafetin beden ölçüleri, firmanın web adresi veya daha ayrıntılı bilgileri de gösterebilir. İçeriğinde değişik boyutlarda ve stillerde yazılar ve resimler bulunabilir. Markanızı yansıtmak için mükemmel bir seçimdir. 

KARTON ETİKET

Mağaza raflarındaki kıyafetleri incelerken gözümüze ilk çarpan etiket, sallantı karton etiketlerdir. Karton etiketin üzerine ekleyeceğiniz markanız ve logonuz, sattığınız ürünü göze çarpıcı hale getirecektir. 

Karton etiketler değişik kalitelerde, boyutlarda ve kesimlerde üretilebilir. Üzerine laminasyon, lak, gofre, varak gibi işlemler eklenerek daha göz alıcı ve dayanıklı bir hale getirilebilir.

DERİ ETİKET

Deri, sunni deri, kauçuk, jakron etiketler bünyemizde üretimini gerçekleştirdiğimiz etiketler arasındadır. Bu etiketler kot pantolon bel kemeri yerlerinde, çantalarda ve kıyafetlerde süs etiket olarak kullanılabilir. Değişik ebatlarda ve kesimlerde üretilebilir. Üzerine isteğe göre tasarım yapılabilen bu etiketlerde markanız lüks bir görünüm kazanacak ve ilgi çekici bir hale gelecektir.

BASKILI ETİKET

Tekstil sektörünün vazgeçilmez parçası olan baskı etiketler ihtiyaca göre çeşitlilik gösterir. Yıkama takimatları bu ihtiyaçların en başında gelir. Yıkama talimatı etiketlerinde ürünün; kullanım şartları, çamaşır makinasında kaç derecede veya elde nasıl yıkanacağı, nasıl ütüleneceği ve nasıl kurutulacağı hakkında geniş kapsamlı bilgiler verilir. Ayrıca baskı etiketlerin Mayodan ayakkabıya, kot patolondan kabana, paketleme işlerinden  barkodlara kadar birçok farklı kullanım alanı mevcuttur.  Aşağıda baskı etiketlerde kullanılan materyaller ve kullanım alanlarına ilişkin örnekleri görebilirsiniz.

İNGİLİZ SATEN

YIKAMA TALİMATLARI/MAYO/ İÇ ÇAMAŞIR/PENYE/TRİKO/KOT

AVRUPA AKMAZ

YIKAMA TALİMATLARI/İÇ ÇAMAŞIR/AYAKKABI

JAPON AKMAZ

YIKAMA TALİMATLARI/MAYO/ İÇ ÇAMAŞIR/PENYE/TRİKO/KOT

KANVAS

KOT/KABAN/MONT

SATEN STİCKER

AYAKKABI/KOLİ ÜSTÜ

ŞEFFAF STİCKER

PAKETLEME İŞLERİNDE VE MALZEME ÜZERİNE BEDEN BELİRTMEK İÇİN KULLANILIR.

KURDELE

ŞERİT VE KESİLMİŞ OLARAK GENELDE SÜS ETİKETLERİNDE KULLANILIR.

DOKUMA BASKI

TRİKO/ MONT

DAR DOKUMA

KOT/TRİKO

SİLİKON

SÜS ETİKETİ/MAYO ASKILIGI

BALIK SIRTI (EKSTRAFOR)

KOT/TRİKO/MONT

ŞERİT BASKI

HEDİYE YAPIMINDA KULLANILAN KURDELAYA FİRMA İSİMLERİ BASILIR.

BURCU ETİKET 2018